Sprawdź, jak polepszyć sytuację swojej firmy

Sprawdź, jak polepszyć sytuację swojej firmy

Wielu przedsiębiorców zmaga się z różnego rodzaju kosztami i pułapkami finansowymi, które wynikają z zaciągniętych wcześniej zobowiązań lub nieprzemyślanych działań. Istnieją jednak rozwiązania, które pomogą ci zminimalizować koszty i przywrócić dawną pozycję firmy na rynku.

Ubezpieczenie fotowoltaiki – czy warto to zrobić?

Montaż paneli fotowoltaicznych to coraz bardziej popularna metoda pozyskiwania energii elektrycznej zarówno przez wielkopowierzchniowe firmy, jak i właścicieli prywatnych posesji, w tym domków jednorodzinnych i domków letniskowych. Decydując się na wysokobudżetową inwestycję warto zastanowić się nad zagadnieniem, jakim jest ubezpieczenie fotowoltaiki. Dlaczego to takie ważne? Nieprzewidziane zdarzenia losowe i przede wszystkim niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą trwale uszkodzić zamontowane panele słoneczne. Dobrze dobrane ubezpieczenie pomoże odzyskać ci część lub całość utraconych pieniędzy i naprawić wyrządzone szkody nie rezygnując z nowoczesnych rozwiązań. Skontaktuj się z ubezpieczycielem i sprawdź dokładne szczegóły oferty.

Restrukturyzacja przedsiębiorstw – na czym polega restrukturyzacja?

Każda firma może mieć gorszy okres, jeśli chodzi o sytuację finansową. Przejściowa utrata płynności nie musi oznaczać jej całkowitego zamknięcia. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może okazać się restrukturyzacja przedsiębiorstw, która przy odpowiednim prowadzeniu może stopniowo polepszać wydolność firmy i uchronić cię od całkowitego bankructwa. Unikając ogłoszenia upadłości i całkowitego bankructwa najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie swoich problemów specjalistom, którzy stworzą pełną analizę sytuacji, przygotują gruntowny plan odbudowy firmy, pomogą ci przeprowadzić negocjacje z wierzycielami i odzyskać pieniądze za pomocą stosowanych dofinansowań. Co więcej, doradca restrukturyzacyjny może uzyskać od ciebie pełnomocnictwo, dzięki czemu nie będziesz musiał osobiście zajmować się wszystkimi sprawami.

Odfrankowienie kredytu – kancelaria, która pomoże ci w rozwiązaniu problemów

Właściciele firm często zmuszeni są do sięgnięcia po wsparcie finansowe w postaci kredytu, który umożliwi podjęcie działań lub rozbudowę dotychczasowego przedsiębiorstwa. Co jednak zrobić, gdy twoja pożyczka jest we frankach i spłata, zamiast maleć ciągle pozostaje taka sama? Jedynym rozwiązaniem jest odfrankowienie kredytu. Odfrankowienie nie polega na anulacji a stosownym przeliczeniu pozostałej spłaty na polską walutę. To najlepsze rozwiązanie, które ułatwi ci spłatę zadłużenia.