Spirala zadłużenia? Nie boj się poprosić o pomoc!

Spirala zadłużenia? Nie boj się poprosić o pomoc!

Długi to temat bardzo delikatny i przytłaczający. W życiu bywają sytuację, gdy zaciągnięcie pożyczki wydaje się jedynym sensownym rozwiązaniem. Co jednak zrobić, jeśli kolejna pożyczka brana jest na poczet spłaty poprzedniej? W takiej sytuacji konieczna jest pomoc specjalistów, których doświadczenie pomoże ci wyjść na prostą.

Upadłość konsumencka

Jednym ze skutecznych rozwiązań na wyjście z długów jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Polskie prawo w ostatnim czasie mocno ułatwiło przeprowadzenie upadłości, dlatego zdecydowanie warto wziąć tę opcję pod uwagę. Upadłość konsumencka to niemal całkowite oddłużanie, pomoc w zaczęciu wszystkiego od nowa oraz lepszego rozporządzania zarobionymi pieniędzmi. W celu przeprowadzenia postępowania upadłościowego najlepiej jest zgłosić się do profesjonalistów, czyli doświadczonej kancelarii oddłużeniowej. Nie jest to łatwy proces, ale zdecydowanie warto podjąć ten trud, ponieważ sąd może umorzyć ci nawet wszystkie długi!

Restrukturyzacja

Innym sposobem na uporządkowanie zadłużenia jest oczywiście jego restrukturyzacja, czyli podzielenie na dogodne raty. Wierzyciele najczęściej są otwarci na negocjacje, jednak bez doświadczonego prawnika ciężko będzie ci ustalić korzystne warunki spłaty zobowiązań. Dedykowaną instytucją do tego typu działań jest kancelaria restrukturyzacyjna. Specjalista od restrukturyzacji pomoże ci w wynegocjowaniu zupełnie nowych, dostosowanych do twoich aktualnych możliwości warunków spłaty pożyczek! Takie rozwiązanie da ci spokój i poczucie, że swoją sytuację finansową masz pod pełną kontrolą.

Walka o zwrot prowizji

Jeśli posiadasz kilka pożyczek, których spłata jest dla ciebie problemem, ale w przeszłości udało ci się spłacić inne przed czasem określonym w umowie, to należy ci się zwrot prowizji i odsetek. Zgodnie z polskim prawem, pożyczkodawca zobowiązany jest do zwrotu nadwyżki na twoje konto bankowe, jednak jak się pewnie domyślasz, rzadko wykonuje to sam z siebie. Aby odzyskać pieniądze, konieczne jest wystosowanie specjalnego pisma, które jest swego rodzaju reklamacją. Warto poprosić o wsparcie doświadczonego prawnika. Każda kancelaria adwokacja Warszawa czy Mazury - posiada w swojej kadrze osoby wyspecjalizowane w sprawach finansowych.

Oddłużanie lub negocjowanie warunków spłaty z wierzycielami to proces długi i skomplikowany, ale zdecydowanie opłacalny. Jeśli dotknęły cię podobne problemy, nie bój się poprosić o pomoc profesjonalistów, którzy wyprowadzili na prostą już setki osób w podobnych sytuacjach!