Skuteczne oddłużanie firmy

Skuteczne oddłużanie firmy

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i dopadły cię kłopoty finansowe? Takie sytuacje nie są wyjątkowe. Bardzo wielu przedsiębiorców zmaga się podobnymi problemami. Warto pamiętać, że nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji zawsze jest wyjście. Wystarczy tylko odważyć się poprosić o pomoc!

Wsparcie prawnika

Problemy finansowe przedsiębiorstwa to poważna sprawa i nie można jej bagatelizować. Proces wychodzenia na prostą często jest bardzo długi i wymagający, można go jednak skutecznie przyśpieszyć. W tym celu najlepiej udać się po poradę do doświadczonego prawnika, który przedstawi ci wszystkie możliwe rozwiązania. Doświadczony specjalista podpowie ci, od czego zacząć walkę z długami, jak zmniejszyć swoje koszty oraz w jaki sposób pozyskać dodatkowe środki na spłatę zadłużenia. To, że twoja firma jest zadłużona nie oznacza wcale, że nie możesz starać się o kredyt. Osoby, które dotknęła upadłość konsumencka, a kredyt hipoteczny został wycofany, także mogą starać się o pożyczkę w przyszłości. Ty tym bardziej możesz się o nią ubiegać.

Restrukturyzacja lub konsolidacja długów

Dobrym rozwiązaniem dla zadłużonych przedsiębiorców jest rozłożenie zobowiązań na raty, lub ich całkowita spłata za pomocą kredytu konsolidacyjnego. W obu przypadkach naliczane odsetki karne zostają zatrzymane, a dłużnik może odetchnąć i spokojnie spłacać zadłużenie. Jeśli chodzi o ugody z wierzycielami, to najlepiej poprowadzi je doświadczona kancelaria restrukturyzacyjna, która zrealizowała już setki podobnych spraw i doskonale wie, na czym należy się skupić. W przypadku pożyczki konsolidacyjnej również najlepiej zwrócić się do profesjonalistów, którzy często mogą negocjować warunki umów kredytowych na szczeblu decyzyjnym. Godny zaufania fachowiec jest w stanie zdziałać o wiele więcej, niż ci się wydaje!

Obniżenie kosztów

W momencie wystąpienia problemów finansowych przedsiębiorstwa, niezwykle istotne jest maksymalne obniżenie kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu zysków. W tym celu nieocenione jest wsparcie doświadczonej i bystrej księgowej, której wiedza pozwoli nie tylko na uporządkowanie firmowych finansów, ale również na ograniczenie kosztów. Zdolna księgowa to osoba na wagę złota. Zmieniające się przepisy prawne i aktualizacje dotyczące opodatkowania cieżko czasem zrozumieć, a mają one ogromny wpływ na kondycję finansową nie jednego przedsiębiorstwa. Profesjonalne usługi księgowe, Wrocław czy Warszawa, wszędzie znajdziesz odpowiedzialnych i wykwalifikowanych pracowników!