Postępowanie restrukturyzacyjne - co warto wiedzieć?

Postępowanie restrukturyzacyjne - co warto wiedzieć?

Wiele firm niejednokrotnie boryka się z różnego rodzaju problemami finansowymi, które mogą doprowadzić do upadłości. Jest jednak jeden sposób, który skutecznie może ci pomóc się przed tym uchronić. Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, sprawdź, jak przejść proces restrukturyzacji i jakie korzyści możesz z tego wynieść.

Doradca restrukturyzacyjny – co warto wiedzieć?

Niewypłacalność firmy nie musi oznaczać konieczności jej zamknięcia. W takim przypadku warto skontaktować się z taką osobą jak doradca restrukturyzacyjny. Jego zadaniem jest pomoc zarówno konsumentowi, jak i firmie chylącej się ku upadłości. Jednym z elementów, który jest niezwykle ważny i może okazać się pomocny w przetrwaniu przejściowych trudności, jest sporządzenie właściwego wniosku restrukturyzacyjnego do organów prawnych. Co więcej, podczas całego postępowania doradca zajmuje się bieżącą obsługą firmy, a także poszczególnych kontrahentów. Wspiera negocjacje z poszczególnymi oddziałami i wspiera bieżące sprawy działalności.

Postępowanie restrukturyzacyjne – zalety takiego działania

Przede wszystkim decydując się na wdrożenie postępowania restrukturyzacyjnego, masz możliwość uchronienia firmy przed całkowitą upadłością, a co za tym idzie zachowaniem ciągłości sprzedaży i przejściem chwilowych trudności. Dodatkowo wszyscy właściciele firm decydujący się na skorzystanie z pomocy doradcy restrukturyzacyjnego mogą liczyć na podjęcie próby uzyskania pomocy publicznej na realizację założonego planu. Sposobność przejścia na częściowy układ z poszczególnymi wierzycielami z pewnością okaże się właściwą drogą do utrzymania dotychczasowej pozycji na rynku. W przypadku restrukturyzacji liczy się szybkość podejmowanych działań. To właśnie dlatego, jeżeli znalazłeś się w takiej sytuacji, sprawdź dostępne możliwości.

Wycena przedsiębiorstwa – zasady wyceny firmy

W przypadku ogłoszenia upadłości firmy niezbędna będzie wycena przedsiębiorstwa. W skład takiej wyceny może wliczać się wiele elementów począwszy od znaku towarowego i logotypu marki, poprzez zakres działań i świadczonych usług, aż po podpisane umowy z poszczególnymi kontrahentami i podjęte do tej pory zobowiązania. Warto w takim przypadku zaufać doświadczonym analitykom i finansistom, którzy szczegółowo przeanalizują wartość aktualnych aktywów i oszacują dotychczasowe straty. Oprócz samej analizy proponujemy pełne doradztwo przy transakcjach obejmujących kupno oraz sprzedaż. To niezwykle istotny element, który pozwoli ci na zachowanie jak największych korzyści i zminimalizowanie strat.