Jak poradzić sobie z zajęciem komorniczym?

Jak poradzić sobie z zajęciem komorniczym?

Komornik to urząd, który przez nikogo nie jest kojarzony zbyt ciepło. Działa on na zlecenie wierzyciela i ma za zadanie wyegzekwować kwotę należności. Ma wiele praw: może zająć konto bankowe, pensje, zabrać majątek a nawet nieruchomość! Co robić, gdy dostaliśmy pismo od komornika z informacją o zajęciu?

Skontaktuj się ze specjalistą

Gdy twoją sprawą zajął się komornik, uzyskał on już najpewniej tytuł wykonawczy, a zatem lada dzień przystąpi do czynności egzekucyjnych. Pamiętaj, że od każdego tytułu sądowego możesz się odwołać i zgłosić swój sprzeciw. Zyskasz dzięki temu czas na zastanowienie się, jak rozwiązać kwestię zadłużenia. W tym celu najlepiej skontaktować się z doświadczonym prawnikiem, który wesprze cię w sporządzeniu odpowiednich pism i wniosków, a także pokieruje, co zrobić w dalszej kolejności. Kancelaria adwokacka, Warszawa czy Kraków, wszędzie znajdziesz kompetentnych specjalistów. Pamiętaj, że przy tego typu sprawach niezwykle istotna jest wiedza z zakresu prawa oraz finansów.

Walcz o dogodne warunki spłaty.

Wiele osób twierdzi, że z komornikiem nie da się negocjować, ponieważ działa on na rzecz wierzyciela i nie ma prawa rozłożyć twojego zadłużenia na raty. Jest to błędne myślenie, ponieważ z komornikiem jak najbardziej można się dogadać. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie prowadzić tego typu rozmowy, może zająć się tym wyspecjalizowana kancelaria restrukturyzacyjna, która dopełni wszelkich formalności i wynegocjuje dla ciebie jak najkorzystniejsze warunki spłaty zadłużenia. Komornik ma za zadanie jak najszybsze wyegzekwowanie kwoty zaległości, jednak w wielu przypadkach jest to niemożliwe, dlatego bardzo często ustala on z wierzycielem inny plan spłaty. Wówczas zaprzestaje czynności egzekucyjnych, a ty będziesz w stanie regularnie spłacać swoje zobowiązanie.

Uporządkuj swoje finanse.

Jeśli masz na głowie komornika, to zapewne zależy ci, aby spłacić zadłużenie jak najszybciej. W tym celu należy oczywiście poszukać dodatkowych oszczędności i możliwości zarobku. Jeśli skrupulatnie uporządkujesz swoje wydatki, to najpewniej okaże się, że jesteś w stanie odłożyć więcej. W przypadku, gdy mimo wszystko nie jesteś w stanie wygospodarować dodatkowych pieniędzy na spłatę długu, przyda ci się oddłużanie. Pomoc z tego zakresu niosą liczne kancelarie oddłużeniowe, które dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy wyprowadzą twoje finanse na prostą.

Zajęcie komornicze to problem, który dotyka więcej osób, niż ci się wydaje. Grunt to nie poddawać się i walczyć o jak najszybsze zakończenie czynności egzekucyjnych. Z pomocą specjalistów jest to możliwe.