Jak dostać duży kredyt firmowy?

Jak dostać duży kredyt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na duże firmowe pożyczki, dzięki którym mogą szybko rozwinąć swoją działalność lub zainwestować w środki w dodatkowy biznes. Jeśli pieniądze zostaną dobrze wydane, taki kredyt potrafi zwrócić się naprawdę szybko. Otrzymanie kredytu firmowego nie jest jednak takie proste. Jak się o niego starać?

Analiza BIK i wizyta u doradcy kredytowego

Pierwszym krokiem na etapie starania o kredyt firmowy powinna być wizyta u fachowego doradcy finansowego, który przeanalizuje historię kredytową twojej firmy i sporządzi listę potrzebnych dokumentów. Jeśli twoja historia nie jest zbyt kolorowa, bo np. ogłosiłeś w przeszłości upadłość lub starałeś się o anulowanie długów, to mimo wszystko wciąż masz szansę na otrzymanie pożyczki. Dobry doradca poprowadzi cię przez cały ten proces i znajdzie najlepsze rozwiązanie. Nie ma sensu starać się o kredyt firmowy lub inwestycyjny na własną rękę, ponieważ procedury poszczególnych banków są często dość skomplikowane. Fachowcy dobrze je znają i wiedzą, w jaki sposób wynegocjować dla ciebie najlepsze warunki.

Uporządkowanie zaległości finansowych

Być może starasz się o kredyt firmowy z uwagi na swoje aktualne zobowiązania, które chcesz spłacić z kredytowych środków. Uzyskanie takiej pożyczki jest dość mało prawdopodobne, ponieważ banki zazwyczaj wymagają przedłużenia szczegółowego planu inwestycyjnego. Jeśli ogłosisz, że twoja firma potrzebuje pieniędzy na spłatę innych kredytów, może być ciężko. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest uporządkowanie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa jeszcze przed rozpoczęciem starań o pożyczkę. Jeśli zobowiązania cię przerastają, dobrym pomysłem będzie kancelaria restrukturyzacyjna, która pomoże ci w negocjacjach z wierzycielami, a w dalszej kolejności wesprze na etapie czyszczenia historii kredytowej twojej firmy.

Przygotowywanie dokumentacji do wniosku kredytowego

Bank bez wątpienia poprosi cię o przedłożenie dokumentacji, która potwierdzi płynność finansową twojego przedsiębiorstwa oraz przekona bank do sensowności przyznania ci tak dużej pożyczki. Możesz potrzebować m.in. zeznań podatkowych za ostatnich kilka lat, potwierdzenia obrotów firmowych i braku zaległości w płaceniu składek ZUS. Oczywiście to tylko część wymaganych przez bank dokumentów. Ich kompletowanie najlepiej jest zlecić zaufanej i doświadczonej księgowej, która najlepiej wie, skąd i jak zdobyć dany papier. Księgowe to także z natury osoby bardzo rzetelne, dlatego z pewnością przygotują potrzebną dokumentację tak, jak należy. Usługi księgowe, Wrocław czy Warszawa – standardy pracy wszędzie są takie same, dlatego twoja księgowa również świetnie sobie poradzi!