Doradco finansowy - te produkty musisz mieć w swojej ofercie!

Doradco finansowy - te produkty musisz mieć w swojej ofercie!

Doradztwo finansowe to niezwykle szerokie określenie, które odnosi się przede wszystkim do wsparcia konsumentów z zakresu odpowiedniego wyboru poszczególnych produktów, takich jak przede wszystkim kredyty, pożyczki, polisy ubezpieczeniowe czy lokaty. Jakie usługi przede wszystkim powinny znajdować się w ofercie doradcy?

Firmowe kredyty i pożyczki

Absolutnie podstawowym produktem finansowym, który bezwzględnie powinien znaleźć się w ofercie każdego profesjonalnego doradcy finansowego, są oczywiście kredyty i pożyczki dedykowane dla przedsiębiorców. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się elastyczne kredyty dla firm bez bik i krd, które w dobie pandemii stały się dla właścicieli firm prawdziwym wybawieniem i szansą na szybkie wyjście z biznesowych kłopotów. Do oferty warto wprowadzić również pożyczki konsolidacyjne, które są chętnie wybierane przez przedsiębiorców chcących połączyć wszystkie dotychczasowe kredyty w jeden i uporządkować tym samym sytuację finansową swojej firmy. Ostatnim produktem, który również powinien zaoferować każdy szanujący się pośrednik finansowy, jest kredyt obrotowy, zwany również inwestycyjnym. To rozwiązanie dedykowane jest przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy stawiają na szybki i prężny rozwój swojej firmy.

Polisy ubezpieczeniowe

Druga grupa produktów finansowych, która z całą pewnością powinna zajmować znaczną część oferty pośrednika, są wszelkiego rodzaju ubezpieczenia i polisy. W dobie niespokojnych i niepewnych czasów coraz więcej osób postanawia zainwestować w ubezpieczenie swojego zdrowia, majątku czy przyszłości. Składki miesięczne nie są bowiem zbyt obciążające, a ewentualna wypłata ubezpieczenia w przypadku groźnego wypadku lub sytuacji losowej potrafi uratować czyjeś życie. Do najpopularniejszych produktów z tego zakresu należą przede wszystkim ubezpieczenia domu, mieszkania, auta, fotowoltaiki, firmy i wartościowych przedmiotów życia codziennego. Równie popularne są oczywiście polisy na życie i zdrowie, jak np. ubezpieczenie szkolne dla dziecka, na wypadek groźnego wypadku i niezdolności do pracy, na wypadek śmierci, groźnej choroby czy klęski żywiołowej. Wszystkie te oferty powinien posiadać w swoim portfolio każdy profesjonalny i rzetelny doradca finansowy.

Zawód doradcy finansowego jest niezwykle konkurencyjny, a mimo to kolejni specjaliści zdają stosowne egzaminy i otwierają własne kancelarie. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na ogromne potrzeby konsumentów, które wciąż nie zostały dostatecznie zaspokojone.