Długi firmowe. Jak sobie z nimi radzić?

Długi firmowe. Jak sobie z nimi radzić?

Firmowe zadłużenie może dotknąć każdego przedsiębiorcę, szczególnie w czasach wszechobecnego kryzysu i rosnącej inflacji. Co zrobić, gdy w naszej firmie dojdzie do podobnej sytuacji i jak poradzić sobie z rosnącym zadłużeniem? Przede wszystkim należy wziąć 3 głębokie wdechy, a później zacząć działać!

Restrukturyzacja i indywidualny plan spłaty

Pierwszym krokiem w celu pozbycia się firmowego zadłużenia powinno być uporządkowanie swojej sytuacji materialnej i udanie się po poradę do doświadczonego specjalisty restrukturyzacyjnego. Tego typu fachowcy są w stanie przygotować indywidualny plan spłaty zadłużenia oraz wesprzeć nas w zakresie negocjacji z wierzycielami. Rozmowy z instytucjami finansowymi nie należą do najłatwiejszych, dlatego warto skorzystać z wiedzy specjalisty i polegać na jego doświadczeniu. Profesjonalny doradca restrukturyzacyjny zna złożone tajniki prawa i potrafi odpowiednio przygotować niezbędną dokumentację, która z kolei pozwala na wynegocjowanie najkorzystniejszych warunków spłaty pożyczki bądź pożyczek. Dzięki temu będziesz w stanie regularnie spłacać długi, odsetki przestaną być naliczane, a z czasem całkowicie pozbędziesz się uciążliwego zadłużenia!

Pożyczka konsolidacyjna na spłatę zadłużenia

Innym (lub dopełniającym poprzedni) sposobem na stosunkowo szybkie wyjście z trudnej sytuacji materialnej związanej z firmowym zadłużeniem, jest skorzystanie z oferty różnego rodzaju pożyczkodawców i zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. Środki z pożyczki zostają wówczas przekazane na konta dotychczasowych wierzycieli, a ty zyskujesz płynność finansową i jedną stałą ratę miesięczną. Oczywiście - kredyty dla firm bez bik są obciążone dość wysokim oprocentowaniem, jednak dzięki środkom możesz zatrzymać narastające odsetki i powstrzymać nękające cię firmy windykacyjne. Dla wielu przedsiębiorców takie rozwiązanie okazuje się prawdziwym wybawieniem, dzięki czemu mogą spać spokojnie i nie muszą martwić się przyszłością czy negatywnym wizerunkiem swojego biznesu. Warto pamiętać, aby tego typu kredyty zaciągać jedynie u sprawdzonych i rzetelnych firm pożyczkowych, których polityka firmowa jest zgodna z obowiązującym prawem. Dodatkowo dobrze jest ubezpieczyć pożyczkę na wypadek różnego rodzaju zdarzeń losowych.

Posiadanie długów nie należy do przyjemnych sytuacji i z pewnością nikt z nas nie chciałby się w niej znaleźć. Warto jednak pamiętać, że z każdego kłopotu istnieje sensowne wyjście: wystarczy tylko chcieć i być gotowym na podjęcie konkretnych działań!